Únor 2008

Která smrt tě nejvíc zaskočila a rozbrečela?

28. února 2008 v 21:57 | Janička |  Ankety
Asi u každého z těchto jmenovaných sem brečela. Samozřejmě nejvíc i Freda ,protože to .... Byla nejlepší postava. Potom u Brumbála, u Siriuse a u Dobbyho. Taky sem docela slušně zkučela při tom kdy tam "zemřel" Harry. Sice neumřel ale to jak ho tam nesl Hagrid a jak při tom brečel bylo vážně silný A proslov Brumbála u Cedrikovy smrti byl taky dost smutnej

Kouzelnický učeň jí přinesl pohádkové bohatství

28. února 2008 v 20:55 | Janička |  J.K. Rowlingová
Kopírujte se zdrojem, prosím!
J.K. Rowling
Stát se během pár let z matky-samoživitelky závislé na podpoře v nezaměstnanosti dolarovou milionářkou, to zavání pohádkou. Vlastně pardon, spíš fantasy románem.
Řeč je o ženě, která se dokázala tak trefit do vkusu čtenářů,že se díky tomu její vlastní život dobral happyendu, jakého by v knize ani ve filmu nikdo neuvěřil.

Relikvie smrti- shrnutí

28. února 2008 v 18:33 | Janička |  Knížky
Takový- čtenářský deník o sedmičce- Harry Potter a relikvie smrti.
!!!UPOZORNĚNÍ!!! Nečtěte pokud jste to ještě nečetli a chcete se nechat překvapit! Je to o celém ději a je to dost podrobné!
Kopírujte se zdrojem!

Scéna v Princi která není v knize

26. února 2008 v 17:35 | Janička |  Film- Princ dvojí krve
To je sice super, že tak přidávaj nový věci, ale myslim si, že by se měli zaměřit spíš na to, co Rowlingová doopravdy napsala a dát si záležet na tom, aby tam bylo všechno, nebo se o to alespoň pokusili...
Ve filmu Princ dvojí krve se objeví scéna, která není napsaná v knize. Prozradil to při rozhovoru pro Herald Sun režisér.

David scénu, která se odehrává v Doupěti, vysvětlil následovně:
"Vložili jsme tam tuto scénu proto,protože J.K byla schopná přes příběh poměrně zdlouhavé knihy informovat o malých scénkách, které se udály mimo hrad - tak že lidé četli noviny a mluvili o různých rodičích, kteří umírali (případně zabíjeli) nebo brali děti ze školy, protože se někteří domnívali, že není bezpečná.
A my vytváříme uvědomnění si, že mudlovský svět přožívá stejné neštěstí.
Kniha je zasypaná těmito informacemi, ale ve filmu jsme je udělat nemohli. Takže scéna, která bude ve středu filmu, nám připomíná, že svět už delší dobu není bezpečný. Dokonce i v Doupěti, které bylo považované za bezpečné místo, už není nikdo v bezpečí.
Myslím, že se vám to bude líbit. Je to celkem efektivní."
Tak tedy uvidíme...

Malá Hermiona z jedničky

26. února 2008 v 17:25 | Janička |  Emma - Hermiona
Úplně malinká .. taková roztomilá xD ... ještě nevinná x)

Narozky Jamese a Olivera+ novej desing!

25. února 2008 v 20:14 | Janička |  Novinky
Cože? Já se to dozvim až teď? To sem teda dobrá fanynka.
Dneska maj narozeniny ... My máme přání jediný ... Štěstí, zdraví! Štěstí, zdraví! Hlavně to zdraví!
Jo lidi přesně tak! Dneska maj James a Oliver Phelsovi narozky! Už 21 jim je! Tak všechno nejlepší sakra! Žeru vás! Teda spíš postavy který hrajete ale i tak!!
Sice to nebylo chtěně ale ..
Jako dáreček mám pro ně novej desing
To zní dobře co? Tenhle dáreček asi (asi? určitě!) nikdy neuvidí Ale to je jedno
Jo a mimochodem! Zrušila sem blog: www.janculinkystranky.blog.cz ale mám novej! www.janciky.blog.cz ! Tak se tam prosím koukněte! Děkuju předem!

Jane Vopálová a čarovný začátek 8.

25. února 2008 v 11:38 | Janička |  Jane Vopálová
Tak je tu další kápoška! xD Ale PROSÍM vás! Piště komentáře- nedá se říct ,že bych byla nějak extra nadšená z komentářů z minulé povídky... Byly jenom tři! =(
Jane Vopálová a čarovný začátek
Kapitola osmá- Profesorka Výtrusová

Závislost jménem Potter

24. února 2008 v 18:31 | Janička |  Zajímavosti
To sem ráda ,že v tom nejsem sama. Já teda Harryho řešim pořád. Mám i takový sny, cokoliv kdo co řekne tak já jim hned vyprávim kdo to HP něco takovýho podobnýho řekl. xD Asi už je s tim hodně štvu.
Výsledky nejnovější studia na více než 4000 mladých lidí uvádí, že jako existuje závislost například na cigaretách, existuje i závilost na Harryho Pottera. Studie uvádí, že pouze 10 % dotázaných bylo nezávislých na fenoménu Harryho Pottera. Dalších 20 % dotázaných přiznává, že tráví 4 a více hodin denně aktivitami, které mají něco společné s Harrym
Závislost na Harry Potterovi nemusí mít tak zlé účinky jako například závilost na drogách nebo cigaretách. Rodiče se o svoje děti nemusí bát, že když jsou jejich děti ve společnosti fanoušků Harryho Pottera, zapletou se do nějakého zločinu. Tehdy může být závilost na Harry Potterovi prospěšná. Některé děti díky tomu, že jsou fanouškové Harryho Pottera, začali studovat například latinu, aby lépe pochopili výběr pojmů v knihách J. K. Rowlingové.
O Lence Střelence

23. února 2008 v 20:02 | Janička |  Lenka Láskorádová - Evanna Lynch
Jméno: Lenka Láskorádová (Lune Lovegood)
Přezdívka: Střelenka (Loony - bláznivá)
Charakteristické znaky: zasněný pohled, často se zdá, že kdekoliv se objeví, je tam zcela náhodou
Kolej: Havraspár
Otec: Xenophilius Lovegood
Matka: nejmenovaná čarodějka, která zemřela když Lence bylo devět let
Sourozenci: žádní
Patron: stříbrný zajíc
Úryvky z knihy Fénixův řád:

...Dívka u okna vzhlédla. Měla rozcuchané, špinavě blond vlasy do pasu a velmi světlé obočí nad vypoulenýma očima, které jí dodávaly výraz nepřetržitého údivu. Harrymu bylo okamžitě jasné, proč se Neville rozhodl tohle kupé minout. Dívka vypadala poněkud ztřeštěně. Možná to bylo tím, že měla hůlku zastrčenou za levým uchem, aby ji neztratila, nebo že měla na krku náhrdelník ze zátek od máslového ležáku nebo proto, že si četla časopis obrácený vzhůru nohama...

...Podívali se na sebe. Luna se slabě usmívala. Harry nevěděl, co by měl říct, nebo co by si měl myslet. Luna věřila tolika neobvyklým věcem...
Lenka Láskorádová ( anglicky - Luna Lovegood ) je studentka bradavické koleje Havráspáru a chodí do stejného ročníku jako Ginny Weasleyová, to znamená, že je o rok níž než Harry Potter. Mezi spolužáky není moc oblíbená a na všechny působí podivínsky, proto jí většina studentů přezdívá "Lenka Střelenka". Její otec je redaktorem časopisu Jinotaj a její matka zemřela při experimentování s kouzly. Harry se sní porvé setká v pátém díle při cestě vlakem do Bradavic. Objevuje se v celém tomto díle a stává se Harryho dá se říct kamarádkou. Zvláštní znamení: podle mnohých má dost vypuklé oči


Rozhovor s Evannou

23. února 2008 v 19:39 | Janička |  Lenka Láskorádová - Evanna Lynch
Byla jsi nervózní, když jsi to zkusila?
Chtěla jsem tam vážně moc jít a kdybych se nakonec nerozhodla, určitě bych toho litovala. Někoho potom vybrali, takže proč bych tam neměla jít? Je to jako ve scénáři k HP5, kdy se Harry snaží povzbuzovat některé členy Brumbálovy armády: " Myslete na všechny velké čaroděje v historii a pokud to dokážou oni, proč ne my?... " Je to podobné.

Slyšeli jsme, že jsi napsala dopis J.K.Rowlingové předtím, než jsi získala roli Lenky.
A ona mi odepsala! Psala jsem jí, že bych moc chtěla hrát Lenku a Jo mě povzbuzovala. Říkala, že také vždycky chtěla být spisovatelkou a přála si aby se to vyplnilo... A stalo se, na co celou dobu čekala. To čekání na vrchol ji obohatilo o zkušenosti, a to doporučila i mně.

Co máš s Lenkou Láskorádovou nejvíce společné?
Je živá a upřímná. Před nikým se nepřetvařuje a říká to, co si myslí. Ale není to od ní hrubé, ani nic podobného... Je s ní i legrace.

Myslíš si, že se Lenka objeví v posledním díle?
Ano, myslím, že v sedmé knize sehraje důležitou roli. Myslím, že se Harry nevrátí do školy, ale Ron s Hermionou ano a pojedou pro Nevilla, Ginny a Lenku.Základní info

23. února 2008 v 19:34 | Janička |  Lenka Láskorádová - Evanna Lynch

Lenka Láskorádová alias Ewana Lynch

Věk:14
Vlasy:
blond ( ale není jisté, zda je to její původní barva)
Oči:
modré
Bydliště:
Termonfeckin, Irsko
Rodiče:
Marguerite a Donal
Sourozenci:
sestra Emily
Škola:
2. ročník Greenhillské dívčí školy
Mazlíčci:
2 kočky - Crookshonks a Luna

Pár otázek ohledně sedmičky ...

22. února 2008 v 22:48 | Janička |  Knížky
Ahojky, tak mě napadlo. Tady s mojí sestřičkou pořád koumáme nad tím ... Máme prostě spoustu nezodpovězených otázek ještě ohledně Harryho. Sice sem to dočetla asi před 14 dny ale některý věci sou mi pořád nejasný. Samozřejmě ,že až si tu knížku přečtu znovu asi mi to bude dávat větší smysl ... Ta knížka je úplně geniální ale stejně bych potřebovala vyřešit pár nejasností. Vy ste to určitě taky všichni četli tak mě napadlo ,že by ste mi mohli říct jakej názor na to máte vy a jak si myslíte ,že to mohlo být.
Takže otázky:
1. Nádraží King´s Cross- Jak Harry promlouvá s Brumbálem. Bylo to doopravdy jenom v jeho představách, v jeho mysli, v jeho podvědomí? Nebo byl v nebi? Ségra si myslí ,že to bylo všechno jenom v jeho podvědomí ale já si myslím ,že byl v nebi ,protože jinak by si nedokázal odpovědět na všechny ty otázky.
2. Vřískající stvoření- Kdo to byl? A proč tam byl? Nebo co to vlastně bylo? WTF? xD To sem trochu nepobrala. Sice si myslim ,že to mohl být Voldemort ale jaký to mělo význam?
3. Bezová hůlka-hůlka smrti-hůlka osudu - ségra teda říkala ,že nepochopila něco s hůlkou. Já se teda nad tímhle moc nepozastavovala. Ale jak mohla ta hůlka patřit Dracovi když Brubála zabil Snape?
4. Kdo vlastně zabil Freda?
5. Hodinky Fabiana Prewetta- o které šlo hodinky? Nevím ,že by o nich byla zmíňka. A kde k nim přišel?
6. Ztracené zrdcátko- nepochopila sem jak k němu přišel Brumbálovův bratr ...
Odpovídejte prosím do komentářů. :)
("To se můžeme Harry pouze dohadovat a pracovat se svou fantazií.." Albus Brumbál)

Lenka Střelenka

22. února 2008 v 22:15 | Janička |  Kreslený obrázky

Pomozte Harrymu...!

22. února 2008 v 22:14 | Janička |  Popelnice

Pomozte Harrymu proletět všechny blogy zaměřené na HP, ať ví, kolik má fanoušků!!

Tento řetězáček platí pro:všechny bločky o HP, ale i pro bločky zaměřené na jednu HP hvězdu!!
Podepište se pod obrázek (s odkazem na vaši stránku) a pak každej kdo si to zkopíruje ať SEM prosím napíše komentář!!

Skupinová fotka

22. února 2008 v 20:14 | Janička |  Film- Fénixův řád