Leden 2009

Obecné informace- Carlisle

28. ledna 2009 v 16:32 | Potterofilka |  Carlisle Cullen

Carlisle Cullen


Celé jméno: Carlisle Cullen
Věk: Navždy 23
Stav: Upír
Datum narození: 1640
Přeměna na upíra: 1663
Původně pochází z: Londýn, Anglie
Nadání: Nadpřirozenou a ojedinělou schopnost mezi upíry nemá. Ale má něco, co mu může závidět každý upír- dokáže se neuvěřitelně dobře ovládat. Když cítí lidskou krev nic to s ním nedělá, takže bez problémů pracuje s nemocnými a raněnými.
Jeho láska: Esme Cullen
Popis vzhledu:
Je popisován jako neuvěřitelně pohledný a charismatický muž. "Většina sestřiček má problémy soustředit se na práci, když je ve stejné místnosti doktor Cullen." Prohlásil Charlie Swan v první dílu Twlight ságy. Má blonďaté vlasy a samozřejmě tmavé oči.
Popis povahy:
Je prostě úžasný. :D Ten upír má prostě charisma to na něm miluju... :D Je neskutečné moudrý, chytrý, světaznalý a má hodně životních zkušeností (aby taky ne, když je mu skoro 400 :D). Má rád lidi a snaží se jim pomáhat, protože má pocit, proviněný, že je on je vlastně stroj na zabíjení... Dříve se za svůj stav nenáviděl a snažil se všmožně zabít, nakonec to vzdal, začal žít jako "vegetarián", vystudoval medicínu a založil rodinu.
Osobní historie: Syn anglikánského pastora, Carlisle byl vychován za časů náboženského pronásledování. Jeho otec vedl hony na čarodějnice, vlkodlaky a upíry- všechno jménem vymícení zla na světě. Když jeho otec zestárl, Carlisle byl pověřen vedením pronásledovacími raziemi. Carlisle nebyl tak nadšený zabíjením jako byl jeho otec, ale on byl dostatečně chytrý, aby odhalil skupinu skutečných upírů, kteří žili v městských kanálech. Nachystal past na upíry a jednoho vyslídil.
Carlisle si myslí, že ten upír měl příliš velký hlad, aby utekl, vědomě se rozhodl zaútočit. Upír se vrhl na Carlislea a nechal ho krvácejícího na ulici, poté zabil dva muže a třetího si odtáhl s sebou.
Věděl, jak bude reagovat jeho otec, Carlisle se doplazil do sklepa a na tři dny přeměny se zahrabal do hnijících brambor. Když se vynořil, byl upírem. Zezačátku se snažil sebe zničit, skákal z velkých výšek nebo se snažil utopit v oceánu. Nějak byl tak zhnusený tím, čím se stal, že odolal tomu, aby se nekrmil lidmi. Dokonce se snažil zabít se vyhladověním. Nakonec žízeň byla příliš silná a on zaútočil na stádo jelenů. Uvědomil si, že může udržet život žitím z krve zvířat a byl mnohem lidštější, než kdyby vzal život člověku. V průběhu dvou století rozvinul více méně odolnost vůči lidské krvi a mohl se stát doktorem.
Carlisle studoval v Itálii, když se setkal se skupinou upírů jmenujících se Volturiovi, kteří vypadali civilizovanější a vzdělanější, než tamti, které dobře znal z Anglie. Aro, Marcus a Cais byli tři upíři, kteří inspirovali některá díla Solimena. Třebaže byli kultivovaní, neustávali ve snažení se přesvědčit Carlislea, aby pil z lidí. Přirozeně, on odmítl...
V roce 1911 pracoval v Columbusu, Ohiu, kde ošetřoval šťastnou a krásnou mladou dívku jménem Esme Plattová kvůli zlomené noze. Krátce nato, se přesunul do Chicaga. Strávil v Chicagu několik let a blížil se ke konci svého vymezeného času. Způsobem jakým žil, může obvykle zůstat na jednom místě, dokud si lidé myslí, že je mu kolem 35 let, potom musí odejít. Ve městě propuknula chřipková epidemie a Carlisle našel sám sebe v ošetřování Edwarda, který právě ztratil oba své rodiče a byl na pokraji smrti. Byla to Edwardova matka, kdo požádal Dr. Cullena, aby Edwarda zachránil. Vypadala, že "ví", že by ho Carlisle mohl zvláštním způsobem zachránit a poprosila ho, aby to udělal. Carlisle jednal podle pocitu osamělosti a přeměnil Edwarda.
Ta dvojice se přestěhovala do severního Wisconsinu kde, v roce 1921, znovu ošetřoval Esme. Tentokrát její zranění pocházelo z neúspěšného pokusu o sebevraždu. Pamatoval si ji už zdřívějška a cítil zármutek nad obratem, jaký vzal její život, a tak Carlisle přeměnil Esme, aby ji zachránil. Ty dva se do sebe zamilovali a uzavřeli zákonný sňatek. Carlisle potom našel a přeměnil Rosalii se záměrem, aby se stala družkou pro Edwarda, ale to se nestalo. Carlisle pak přeměnil Emmetta, poté co ho Rosalie našla pokousaného od medvěda. Ačkoli nepřeměnil Alici a Jaspera, přijal je jako součást rodiny, když k němu přišli.
Okolo roku 1936 se Carlisle se svou rodinou přestěhoval do Forks, kde narazili na Quileutské indiáni, kteří měli schopnost přeměnit se ve vlkodlaky. Dohoda ujednala, že vlci nechají Cullenovi na pokoji po tak dlouho, dokud nekousnou žádného člověka a nebudou se zdržovat na Quileutské půdě. Cullenovi žili ve Forks po několik let, než se přestěhovali na jiná místa.
Filmová podoba:

Obecné informace- Alice

28. ledna 2009 v 15:26 | Potterofilka |  Alice Cullen

Alice Cullen


Celé jméno: Mary Alice Brandon Cullen
Věk: Navždy 19
Stav: Upírka
Datum narození: Kolem roku 1901
Přeměna na upíra: v 20. letech - bylo jí 19
Původně pochází z: Biloxi, Mississppi
Nadání: Má vize do budoucnosti a to dost často. Dříve, když byla ještě člověk, zavřeli jí do blázince, díky této schopnosti. Jenže v té době neměla vidění tak často, ale teď vidí i sebemenší hloupost a maličkost. Naprosto přesně může určit jaké bude počasí, jestli slunečné (což by znamenalo nebezpečí pro Cullenovi a oni se raději drží dál od civilizace), nebo jestli bude bouřka (pro jejich oblíbenou hru- baseball).
Její láska: Jasper Hale
Popis vzhledu:
Krátké, tmavě hnědé vlasy rozježené všemi směry. Připomíná elfa- svojí hubenou postavou, úzkým obličejem a špičatýma ušima. Je stejně, jako všichni Cullenovi, neuvěřitelně krásná a zajímavá. Má bílou, ledovou kůži a tmavé kruhy pod očima.
Popis povahy:
Alice je velice přátelská a hodná. Má ráda celou svojí rodinu a s nadšením přivítá Bellu jako další členku jejich rodiny. Moc ráda nakupuje oblečení, navrhuje ho a staví šatníky pro svojí nevlastní sestru Rosalie a matku Esme.
Osobní historie:
Když byla Alice držena v ústavu pro duševně choré, stala se chráněnkou upíra, který pracoval v budově. James- upír a takzvamný lovec, se chopil příležitosti ji jednoduše ulovit, protože ji chtěl jiný upír a to neskutečně lákalo. Jakmile to upírovi pracujícímu v blázinci bylo jasné, že po ni James jde, osvobodil Alici a přeměnil ji předtím, než ji James mohl zabít. James namísto toho zabil druhého upíra. Alice neměla žádné vzpomínky na tyto události a odešla, aby našla svou vlastní cestu. V některé ze svých vizí spatřila Jaspera, který pátral po nějaké společnosti a Alice mu poskytla pomoc. Jeden druhého našli někdy v roce 1948 a roku 1950 Alice našla Carlislea.. Od té doby se stali členy rodiny Cullenových. Alice a Jasper se úředně vzali, ale na rozdíl od Rosalie a Emmetta, jen jednou.
Filmová podoba:

Edward Cullen versus Chuck Norris :D

27. ledna 2009 v 18:53 | Potterofilka |  Výbuchy smíchu
Chuck Norris umí mluvit Braillovým písmem. Edward Cullen i zpívat

Chuck Norris rozbrečí cibuli. Edward Cullen, s prstem v nose, i cibulové pole.
Chuck Norris může driblovat ve fotbale. Edward Cullen i ve vodním pólu.

Když bůh řekl: "Budiž světlo!" Chuck Norris se zeptal: "Nebo co?" a Edward Cullen odpověděl: "Nedržkuj a rožni!

Chuck Norris umí dělit nulou. To Edward Cullen ho to naučil.

Když jde Bubák spát, každou noc se podívá pod postel, jestli tam není Chuck Norris. Od doby co zná Edwarda Cullena se bubák dívá i nad postel.

Chuck Norris napočítal do nekonečna. Dvakrát! Edward Cullen to zvládl na prstech své ruky.

Záběry z natáčení

27. ledna 2009 v 17:44 | Potterofilka |  Stmívání- film


Jak ta nehoda vypadá ve skutečnosti velice klidně, že? :DKdyž na to tak koukám, musí být obrovský tanet, že? Hlavně Kristen, za takových podmínkách bych opravdu nezvládla tak opravdově naříkat, vždychat a řvát...

A tuhodle jsem se opravdu nefalšovaně hihňala... Jak vytrhne jenom větvičku, místo stromu... :D

Konečně!

25. ledna 2009 v 16:17 | Potterofilka |  Deníček
Sice pozdě. Předpokládala, nebo spíš doufala jsem, že je budu mít mnohem dřív.
Ale teď vím, že je to naprosto přesně a správně načasované.
Poněvadž jsem teď dokončila všechny pololetní písemky a rozhodující zkoušení, takže se teď na čtení budu moci vrhnout bez starostí a výčitek. Protože, kdyby to četla v lednu- nemohla bych se za prvé vůbec soustředit ve škole, protože bych na to pořád myslela a za druhé, neměla bych na to čas. Buďto na učení, nebo na čtení.
A hned, jak všechno skončilo přišla babička na oběd a předala nám ještě Vánoční dárky. Takže opravdu ve vhodný čas.
Úúúú! :D Dostala jsem jí asi před půlhodinou, ale už mám za sebou první dvě kapitoly, musela jsem se hodně přemáhat, abych se zvedla... :D Musim se krotit, nebo bych se to svojí drogou až příliš předávkovala... :D
Vy všichni, co jste to četli, prosím nekažte mi to a nepište mi co tam bude. Už se jeden takovej idiot našel a můžu s klidným srdcem říct, že na něj posílám všechny hromy a blesky světa!
Tak já mízím. A kam asi? :D Do Forks.

Sedmnáct fotek z prince

24. ledna 2009 v 23:11 | Potterofilka |  Film- Princ dvojí krve


Cormac McLaggen... Páni, představovala jsem si ho nějak takhle... Akorát možná s větší, silnější postavou...

Rosalie červené BMW

17. ledna 2009 v 13:56 | Potterofilka |  Rosalie Hale
Mohla by mít krásná a dokonalá Rosalie jiné auto, než červené BMW? Těžko.

Carlisleyho Mercedes

17. ledna 2009 v 13:51 | Potterofilka |  Carlisle Cullen
Bude to znít divně, ale i z tohodle auta na mě sálá to nepředstavitelné charisma doktora Cullena...

Emmetův jeep

17. ledna 2009 v 12:31 | Potterofilka |  Emmet Cullen
Jedním slovem- síla. Tím se dá jasně vyjádřit Emmet a jeho jeep. :)

Alice autíčko

17. ledna 2009 v 12:04 | Potterofilka |  Alice Cullen
Ve filmu ani v knížce moc nebylo, že ne? Nebo mi to teď asi nějak nedochází...
Každopádně zase úžasné, krásné, rychlé, drahé, fascinující a jednoznačně charakterizující majitele :]

Edwardovo Volvo <3

17. ledna 2009 v 11:44 | Potterofilka |  Edward Cullen
To je prostě klasika. Edwardova klasika... Nevím, který auto by se na něho hodilo víc. Je krásné, elegantní, rychlé, silné... Ve Stmívání tam bylo hodněkrát... :] Doufám, že se v dalších dílech jejich autíčka moc nezmění... Protože to je taková jedna z milonů věcí z Twilight, kterou miluju... :D

Belly náklaďáček :]

17. ledna 2009 v 11:08 | Potterofilka |  Bella Swan
Zbožňuju ho. :] Vždycky, když v knize píše: "Můj nerozbitný stařecký náklaďáček řval na celé Forks..." Úplně se rozplývám nad tím, jak ho má ráda... :D Mě osobně by teda vážně nevadilo jezdit v takové "staré plechovce", protože má určitě svoje kouzlo... :] A na Bellu se perfektkně hodí. "Náklaďáček v důchodu"... To se myslím v Twlight taky objevilo. :D

Soundtrack k New moon?

17. ledna 2009 v 10:54 | Potterofilka |  Nový měsíc- film
Na jedné twilighterské stránce jsem narazila na soundtrack k New Moon. Nevím, jestli už jsou to dané písničky k filmu, ale vybrala je nejspíš samotná Stephanie, jelikož k tomu je připsán ještě tento výrok, který jsem si dovolila hodně kostrbatě přeložit:
Všimněte si: Tohle je uložené tak, jak to jde za sebou. Chystám se sem dát Bellu, Edwarda, nebo Jacoba po každé písni, podle toho, jak vy si určíte, že jdou písně po sobě a k jaké situaci se píseň hodí z románu. Většinou samozřejmě k Bellyniným slovům.
Takže nevím, jak tomu mám rozumět, ale nejspíš potřebuje samotná Stephanie pomoc s výběrem hudby k Novému měsíci... A písmena jako B, E a J, mají vyjadřovat Bellu, Edwarda a Jacoba, jen si vybrat k jaké scéně píseň přiřadit. Já to samozřejmě posoudit rozhodně nemůžu, ještě jsem totiž nečetla Nový měsíc. =(

Výběr je takový:

"Papercut" - Linkin Park (B)
"Hyper Music" - Muse (B)
"Apocalypse Please" - Muse (B)
"Time Stands Still" - The All-American Rejects (B)
"Empty Room" - Marjorie Fair (B)
"Unwell" - Matchbox Twenty (B)
"Pain" - Jimmy Eat World (B)
"Ride" - The Vines (B)
"Fix You" - Coldplay (J)
"Blueside" - Rooney (B)
"Over My Head (Cable Car)" - The Fray (B)
"Going Under" - Evanescence (B)
"Tautou" - Brand New (B)
"Be My Escape" - Relient K (B)
"Never Let You Down" - Verve Pipe (J)
"Sing For Absolution" - Muse (E)
"Ya Mamma" - Fatboy Slim (Generic action-scene music)
"D.O.A." - Foo Fighters
"Stare" - Marjorie Fair (B)
"Memory" - Sugarcult (B)
"The Truth About Heaven" - Armor For Sleep (B)
"The Scientist" - Coldplay (E)
"Sound of Pulling Heaven Down" - Blue October (E)
"Drag" - Placebo (B)
"Like A Stone" - Audioslave (B)
"World Has Turned and Left Me Here" - Weezer (B)
"Best I Ever Had" - Vertical Horizon (B)
"My Immortal" - Evanescence (B)
"Not the One" - Collective Soul (B)
"Stuck in a Moment You Can't Get Out Of" - U2 (B)
"Rest In Pieces" - Saliva (B)
"White Flag" - Dido (B)
"Everybody's Changing" - Keane (B)
"Unintended" - Muse (B)
"I Miss You" - Blink 182 (B)
"The Reason" - Hoobastank (E)
"Hate Me" (radio edit) - Blue October (E)
Celý playlist si můžete poslechnout tady.

Sice celý příběh New Moon ještě neznám, ale určitě si myslím, že taková hudba se k Twlight hodí :)

Robert s dlouhými vlasy...

17. ledna 2009 v 10:08 | Potterofilka |  Robert- fotky
Uch... Tady vypadá spíš jako jeden člen rodiny Weasleyů, než jako Edward Cullen, že? :D


Co jsou fanynky schopné udělat...?

11. ledna 2009 v 12:06 | Potterofilka |  VideaKdyž jsem se na tohle video dívala, vážně jsem se chechtala... :D A ani nevím jestli jsem se smála tomu, jak je ta holka stupidní, nebo jak se ty fanynky chovaly, když viděly Edwarda a Jacoba (protože vážně netušim, jestli bych se nechovala stejně :D), nebo tomu, jak se smál Robert... :D
Jako, stojí to za- koknout se na to...
V jedné americké show se konala soutěž o nějakou velkou odměnu s Twlight...
A co mají za úkol udělat? Z koláčů (tazv. apple pies) vyzobat co nejvíce mrtvých těl žab... Zvedal se mi z toho žaludek, ale když jsem viděla tu odměnu... :D Možná bych to taky riskla... :D

Trailer- New moon

11. ledna 2009 v 11:58 | Potterofilka |  Nový měsíc- film
Viděla jsem jich hodně, ale myslím si, že tenhle je zatím nejpovedenější...
Samozřejmě, že to není ještě skutečný trailer, jenom fanouškem vytvočený sestřih scén z Kristeniných filmů, záběrů z různých filmů, kde jsou podobné situace jako v Novém měsíci a také záběry ze Stmívání... Ale podle mě- výborně odvedená práce. Že ano?
Nemůžu se dočkat.


Nová úchylka a závislost jménem Twilight!

10. ledna 2009 v 20:20 | Potterofilka |  About me


Je to všude. A mě to samozřejmě také zasáhlo. Jako kdybych snad mohla být někdy v něčem jiná... :D Ale nevím proč, nějakým způsobem mi přijde, že můj vztah ke Stmívání je úplně ojedinělý. Větší než ho mají ostatní... Zní to jako hloupost, taky to nejspíš hloupost je, ale já si nemůžu pomoct. Když slyším někoho říkat, že je do toho stejný blázen jako já, možná ještě větší, a že se do toho také zamiloval a zároveň se mě zeptá, kdy že se má natáčet dvojka, neustále mi jenom básní o rozkošném Robertovi a když se zmínim o knize, vytřeští na mě oči: "Cože? Ona je i knížka?", jsem opravdu naštvaná. Nejspíš je to žárlivost. :D Jako když se do někoho zamilujete a někdo se s ním také baví, nebo ho má také rád... :D

Robert Pattinson v Karlových Varech!

10. ledna 2009 v 19:12 | Potterofilka |  Robert- info
Na internetu se objevily informace, že by se měl Robert Pattinson objevit v létě v České Republice!

A důvod?

Robert Pattinson (Edward Cullen) bude totiž údajně hlavním hostem na Karlovarském filmovém festivalu (ale nic ještě není úplně potvrzeno)...

Mělo by se to konat někdy začátkem prázdnin- 3. až 11.Července.

Z této informace jsem byla ze začátku tak hotová... Úplně se mi rozbušilo srdce a v duchu jsem jenom šílela a řvala: "Áááá!" Jenže až do té doby, než jsem zjistila, že mám zrovna termín táboru... Takže zase nic.


Zkouška chuti...

10. ledna 2009 v 19:02 | Potterofilka |  Edward Cullen
Jako správný upír musí Edward ochutnat i Belly kamarádku Jessicu... :D

:D Funny obrázky

10. ledna 2009 v 19:00 | Potterofilka |  Výbuchy smíchu