Únor 2009

Natáčení NM skutečně v Itálii!

27. února 2009 v 16:51 | Potterofilka |  Nový měsíc- film
Summit Entertainment potvrdil, že druhý film z Twilight ságy New Moon se bude natáčet v Itálii a to už v květnu 2009!
Našla jsem vám pár jedinečných fotek z toho kouzelného městečka. V článku najdete také video, kde se Stephenie Meyr prochází ulicemi města.

Osm fan plakátů na Nový měsíc

27. února 2009 v 16:43 | Potterofilka |  Nový měsíc- film

Myslím si, že tyhle plakáty budou možná ještě hezčí, než ten oficiální. Když vezmu v úvahu ten oficiální na Stmívání... To byla velmi viditelná fotomontáž, že?

Stephanie a Kristen odjíždí za New moon

26. února 2009 v 16:57 | Potterofilka |  News
Kristen, stejně jako Robert před pár dny, dorazila do Japonska. Zároveň také autorka ságy Stephenie Meyer, která odcestovala do Vancouveru (město natáčení "New Moon").


Belly náramek od Jacoba

23. února 2009 v 15:00 | Potterofilka |  Bella Swan

Zrovna včera jsem četla kapitolu v Elipse, jak jí ho Jacob dal... :)

Zajímavosti o Kristen týkající se Twilight

23. února 2009 v 12:00 | Potterofilka |  Kristen- info
• Na konkurz šla Kristen proto, že v Belle viděla tak trochu sama sebe:,,Na začátku příběhu si Bella vystačí sama se sebou. Je to samotářka, stejně jako já na střední škole."
• Díky Kristen přišel na konkurz Robert Pattinson- Twilight předtím v životě nečetl, a dostavil se jenom proto, že se mu líbil výkon Kristen ve filmu ,,Into the wild" (Útěk do divočiny)
•Během natáčení Twilight musela nosit hnědé kontaktní čočky- Bella má mít totiž hnědé oči, zatímco Kristeniny jsou zelené.
•Během natáčení scény z plesu řekla režisérce Catherine Hardwicke, že se jí nelíbí doprovodná hudba, a sama navrhla písničku ,,Flightless Bird, American Mouth"- ta pak byla vážně použita, nahradila původní a byla přidaná do soundtracku.
•Své 18.narozeniny oslavila přímo na place- jako ,,dárek" pak dostala natáčení přes celou noc.
• Kristen společně s Robertem byli vybráni na základě milostné scény, kterou zahráli v pokoji přímo před Catherine.
• Když Bella hledá na internetu knížku, najde odkaz na knihkupectví v Port Angeles- odkaz je to na vydavatelství Little Brown, které vydalo celou Twilight ságu.
• Kaskadérka Kristen- Katie Powers- si zahrála číšnici během scény, kdy je Bella s Edwardem na večeři.


Jak vlastně vznikla kniha Twilight?

22. února 2009 v 11:45 | Potterofilka |  Stephenie Meyer
Vrtá vám hlavou, jak vznikla kniha Twilight? Kde autorka vzala inspiraci? A vůbec jak ..... tak já vám odpovím, přečtěte si následující článek od autorky Stmívání, Nového měsíce, Zatmění a Rozbřesku:

Přesně si pamatuji datum, kdy jsem začala psát Twilight, protože to byl také první den plaveckých lekcí mých dětí. Takže mohu s určitostí říci, že to všechno začalo 2. června 2003. Do té doby jsem nenapsala nic kromě několika pár kapitol, se kterými jsem se nikam daleko nedostala, a už vůbec ne od narození mého prvního syna, šest let nazpět.

Probudila jsem se (toho 2. června) z velmi živého snu. V mém snu vedli dva lidé velmi vášnivou debatu na louce v lese. Jednou z těch dvou byla zcela průměrná dívka. Ten druhý byl fantasticky nádherný a zářivý a byl to upír. Diskutovali spolu o problémech tkvících ve skutečnostech, že a) byli oba do sebe zamilovaní, zatímco b) on, jako upír, byl zčásti zaujat vůní její krve a bylo pro něj obtížné se udržet, aby ji okamžitě nezabil. Hlavním přepisem mého snu je v knize kapitola 13.

Ačkoliv jsem měla na práci milion jiných věcí (např. příprava snídaně pro hladové děti, oblékání a výměna plen smutných dětí, nalezení plavek, které si nikdo z nich nikdy nedává na své místo apod.), zůstala jsem v posteli a přemýšlela o snu. Byla jsem tak zaujata příběhem bezejmenného páru, že se mi zcela protivila představa, že bych ho měla zapomenout; byl to druh snu, který vás nutí zavolat kamarádce a nudit ji detailním popisem. (Také ten upír byl tak zatraceně krásný, že jsem nechtěla ztratit jeho obraz.) Neochotně jsem nakonec vstala a udělala nezbytné věci a pak jsem vše, co mohlo počkat, odložila a sedla si k počítači a psala - to bylo něco, co jsem neudělala tak dlouho, že jsem přemýšlela, proč jsem si dělala starosti. Ale nechtěla jsem ztratit ten sen, takže jsem napsala tolik, kolik jsem si dokázala zapamatovat, a postavy jsem nazvala "on" a "ona".

Twilight shop

22. února 2009 v 11:28 | Potterofilka |  News

Robert Pattinson: "Láska je nebezpečná"

20. února 2009 v 22:35 | Potterofilka |  Robert- info
Jeho krása vyráží dech. Jeden pohled do jeho očí uchvátí každou holku. Je cool, sexy a má super sílu. Ale je tak tajemný... Mluvíme o Edwardovi Cullenovi, nesmrtelném upírovi, hrdinovi z filmu "Twilight". V srdci věch dívek si roli neodolatelné pijavice střelil Robert Pattinson. Přece nejen miliony fanoušků propadli 22-ti letému, ale i někteří Hollywoodské krásky. Čtyři holky propadli jeho kouzlu. Nebezpečná hra! Vzhledem k tomu, že by mohly snít o životě s 22-ti letým Angličanem. Nezbepečnější je Kristen Stewart, je ve filmu Robertovou velkou láskou Bellou. 18-ti letá je Robertovou favoritkou. "Ona je jeden z hlavních důvodů, proč jsem chtěl hrát v Twilight" prohlásil veřejně. "Kristen je super. Od prvního okamžiku mezi námi byl zvláštní vztah. Během natáčení jsme vlastně žili ve vlastním světě."


Také režisérka Twilight - Catherine Hardwicke (53) potvrdila: "Byla to mezi těmi dvěma opravdová sexuální přitažlivost!" Zdá se, jako kdyby filmová láska byla založena na skutečních citech. Ale kde je problém? "Já chodím s Michaelem Angarano," říká krátce Kristen. 21-letý herec (od dubna v kinofilmu "The Forbidden Kingdom") je Kristenina velká láska. Poznali se v 2004 při natáčení TV filmu "Speak" a už dva roky jsou pár. Ale jak ještě dlouho dokáže 18-ti letá vzdorovat Robertovu dobývání? Vždyť ve filmu je také láska mezi Edwardem a Bellou. K tomu bude Kristen od konce března bude v Portlandu/ Oregon, kvůli natáčení dalších dvou dílů Twilight, daleko od svého přítele, ale blíže k Robovi. Dokonce i Nikki Reed (20), jenž hraje Robertovu upíří sestru. Ti dva v posledních měsících byli často viděni spolu: Společná večeře, koncert, Robert ji dokonce v prosinci pomáhal při stěhování. "Nejsem tak romantický jako Edward," řekl Robert "to mi dělá velký problém". Problémy jsou znovu nevyhnutelné, protože Nikki je nejlepší kamarádka: Kristen Stewart!! Nejlepší kamarádka má romantický vztah se svým oblíbencem? Strašlivá představa, která by způsobila chaos. "Nemám s životem žádné plány" říká Robert, "Nechávám to tak, co ten den přijde." - Nejvíce to jsou ale v současné době ženy. Nakonec Robertově kouzlu podlehla i herečka Camilla Belle (22) - zdá se, že na svého přítele Joe Jonase při pohledu do Robertových zelených očí zapomněla. "Nedávno spolu byli viděni a bylo jim dobře" řekl přítel Camilla. "Robert je skutečná gentleman. Podrží vám dveře a po rande vás zaveze domů." podle drbů, spolu na podzim 2008 měli pár romantických chvil. "Joe Jonas se vařil žárlivostí, když se dozvěděl, že se Camilla nedávno opět setkala s Robertem" uvedl informátor. "Správně! První náznaky ukazují, že je odhodlaná s ním mít vztah, Joe byl zapomenut."

První fotky z natáčení HP 7

20. února 2009 v 19:31 | Potterofilka |  Film- relikvie smrti

Je libo nějaká ta fotka z Relikvií smrti? Spekuluje se o tom, že by toto měl být Godrikův důl, konkrétně dům Potterů po pádu Voldemorta.

Debussy- Clair de Lune [Svit luny]

19. února 2009 v 13:44 | Potterofilka |  Videa
Asi každý ví, oč jde... Nikdy by mě nenapadlo, že se mi bude líbit klasická hudba...


Hana Pestle - Need [song pro New Moon]

5. února 2009 v 21:59 | Potterofilka |  Nový měsíc- film

Když jsem to slyšela, málem jsem brečela... Úplně mi běhal mráz po zádech, měla jsem slzu na krajíčku a srdce mi neuvěřitelně rychlo bilo. Ten film bude tak krásný! Stačí mi jenom takhle písnička k tomu, abych se o tom přesvědčila jako... Ach! <3


Obecné informace- Bella

4. února 2009 v 13:00 | Potterofilka |  Bella Swan
Jméno: Isabella Marie Swan
Přezdívka: Bella, Bell, Bells
Datum narození: 13.9. 1987
Místo narození: Forks, Washington
Rodiče: Matka Renée Higginbotham Dwyerová (1968- učitelka v mateřské školce) a otec Charlie Swan (1964- policejní náčelník)
Škola: Střední škola ve Forks
Práce: Na částečný úvazek v obchodě Newtonových se sportovními potřebami
Dopravní prostředky: Vybledlá červená dodávka 1954 Chevy PickUp a stará opravená červená motorka
Barva vlasů: Hnědá
Barva očí: Hnědá
Výška: 162, 5 cm
Váha: kolem 55 kg
Typické znaky: Extrémně nešikovná, nemotorná- prakticky ,,magnet" na potíže
Životní láska: Edward Cullen
Dítě: Renesmee
Stav: člověk


Popis:
Bella je hodně hubená, ovšem ne svalnatá. Má velmi světlou plěť barvy slonovinové barvy, která vypadá skoro průsvitně, dlouhé, tmavě hnědé kudrnaté vlasy a velké hluboko posazené oči čokoládové barvy. Její obličej je srdcovitý, se špičatou bradou nosem a výraznými vystouplými lícními kostmi. Má velké rty a rovné obočí trochu tmavší než vlasy.

Životopis:
Bella se narodila Renée a Charliemu v městečku Forks- její rodiče se však rozvedli, když jí bylo půl roku, mamka se s ní odstěhovala a bydlely v Kalifornii a později pak v Phoenixu v Arizoně. Sice tam nikdy nebyla příliš oblíbená, ovšem měla ráda tamní prostředí. Za Charliem jezdila každé léto na měsíc, až do svých čtrnácti let do Forks. Ve čtrnácti letech si ale postavila hlavu a Charlie začal jezdit za ní do Kalifornie.
Když se její matka znovu vdala za Phila Dwyera, hráče baseballu, Bella se rozhodla přestěhovat se za tátou- cítila se provinile, že matce brání cestovat s Philem, a tak se dobrovolně, ale ne nadšeně,vrátila do Forks. Charlie jí hned na uvítanou daroval malý náklaďáček Chevy, který koupil od Billyho Blacka.
Ve škole se Bella seznámila se spoustou lidí- Jessicou, Mikem, Angelou, Erikem a dalšími. Mimo to také spatřila podivnou rodinu Cullenových, kteří se podle ostatních straní společnosti a drží při sobě. Bellu okamžitě zaujal nádherný Edward, ke kterému si sedla i v hodině biologie- ten však na ni reagoval podivným způsobem a vypadalo to, že ji nenávidí- tím spíš, když další dny nepřišel do školy.
Když se však vrátil do školy, Bella na něho musí přehodnotit názor. poněvadž ji zachránil život, když zastavil dodávku, která do ní měla narazit. Bella se pustí do pátrání, jak to dokázal a po čase zjistí, že Edward a další Cullenovi jsou upíři vegetariáni.
Bella se do Edwarda zamiluje a on do ní, a to i přes nebezpečí, které jim hrozí od ostatních upírů. Bella se pak stane obětí sadistického Jamese, který ji kousne- Edward jí ale jed z těla vysaje a zachrání ji tak život.
Později, na své osmnácté narozeniny, se Bella řízne o papír a je vystavena nebezpečí od samotných Cullenů- Edward se proto rozhodne s celou rodinou ji opustit a odjet. Bella se z toho nemůže vzpamatovat celé týdny- ,,záchrana" ovšem přijde v podobě kamaráda Jacoba Blacka z rezervace La Push. Spolu s ním spraví dvě staré motorky, protože zjistila, že pokud se dostane do nebezpečí, uslyší Edwardův hlas. Mezi tím se objeví poblíž Forks upír Laurent a družka Jamese Victoria, která chce Bellu zabít, aby Jamese pomstila- Bella je však ochraňována smečkou vlkodlaků, kterou tvoří náctiletí kluci z La Push včetně Jacoba.
Jednoho dne se ve Forks objeví Alice a varuje ho, že Edward si myslí, že je Bella mrtvá, a chce se nechat zabít. Bella a Alice jedou do Itálie do města Volterry, kde vládne královská rodina upírů- Volturiovi, od nichž se chce Edward nechat zabít. Zachrání Edwarda, ovšem společně musí Volturiovým slíbit, že se z Belly už brzo stane upír. Edward na to kývne, ovšem pod podmínkou, že se za něj Bella vdá.
Za nějaký čas po návratu zpět do Forks se objeví opět Victoria a s ní i armáda novorozených upírů, kteří chtějí zabít Bellu- Cullenovi i vlkodlaci ji však uchrání a Victorii zničí. Bella se musí rozhodnout, jestli zvolí nesmrtelný život s Edwardem, nebo s Jacobem, který ji taky miluje. Rozhodne se pro Edwarda, s kterým se zasnoubí.


Podobnost Kristen s jinými celebritami

3. února 2009 v 20:00 | Potterofilka |  Kristen- fotky
Pár fotek, kde Kristen vypadá, nebo je podobně vyfocená, jako jiné celebrity...

Fotky z Kristeniného soukromého života

3. února 2009 v 17:00 | Potterofilka |  Kristen- fotky
Dvě fotky z osobního života Kristen, konkrétně s jejím bratrem Cameronem.Matthew mluví o Relikviích...

3. února 2009 v 16:34 | Potterofilka |  Film- relikvie smrti
Včera se Matthew Lewis, který stvárňuje popleteného Nevilla Longbottoma v Harry Potter filmech, vyjádřil o jeho scéně v druhé časti Relikvií Smrti: "O Relikviích zatím nemám žádnou svou vyzuální představu, i když jsem si už přečetl scénář. Ve skutečnosti ale vím, že scéna ke konci druhého filmu
bude úžasná. Až já jako Neville zabiju Naginiho mečem Godrika Nebelvíra, to bude pecka! Celá záverečná bitka o Bradavice bude vlastne úžasná a jsem opravdu rád, že k tomu můžu dopomoct.
Stále nemůžu uvěřit, že právě Neville udělá tak hrdinský čin."


Kristen na Sundance film festival

3. února 2009 v 15:30 | Potterofilka |  Kristen- fotky
Jedna akce na letošním Sundance, které se Kristen zúčastnila. Na třetí fotce jde v pozadí vidět její taťka :D

Kristen o New moon řekla...

3. února 2009 v 14:43 | Potterofilka |  Kristen- info
V jednom z nedávných rozhovorů Kristen řekla, že se už neuvěřitelně těší na natáčení pokračování Twilight s názvem ,,New moon".
Herečka řekla, že se nemůže dočkat, až si zopakuje svoji roli Belly Swan, ale zároveň je ohromená tím, jak velkou věcí se sága stala.
Pro MTV řekla: ,,Je to teď obrovský projekt. Z ničeho nic se tento film stal něčím mnohem větším. Obvykle, když člověk dělá film, myslí si- 'jestli to lidi chytí, skvěle; pokud ne, prostě přijde něco dalšího a nikdo osobně tím není ovlivněný', ovšem teď je každý z nás velice citlivý na jakékoliv změny."
Po pochybách, jestli bude Taylor Lautner v dalším díle hrát Jacoba Blacka, se Kristen vyjádřila, že ji hodně potěšilo, že Taylor ve své roli zústává.
Řekla: ,,Jsem moc ráda, že nemuseli hledat někoho jiného- Taylor k nám patří. Nedokázala jsem pochopit všechny ty spekulace, zda bude pokračovat. Ale teď, když už je to jisté, můžeme si oddechnout."

miss-stewart.blog.cz

Rozhovor o Twilight s Nikki Reed

2. února 2009 v 21:27 | Potterofilka |  Nikki- info

VF Daily: Četla jsi "Stmívání" předtím než jsi dostala text ?
Nikki: Četla jsem tři knížky, když jsme natáčeli hlavní scény v Portlandu. Tyto texty se točily hlavně okolo postavy Kristen Stewart (Bella) a Roba Pattinsona (Edward), a tak my ostatní, kteří jsme se chtěli více ponořit do děje filmu, četli knihy. Až do třetího dílu se postava Rosalie moc neprojevuje, a tak jsem si přečetla odkud pocházela a jak z ní prozatím udělat více než jen "pozadí".

VF Daily: Která kniha ze ságy je tvá oblíbená?
Nikki: Každá z nich je jiná. Tředí díl je více akční. Na plátně bude podle mě velmi zajímavé.

VF Daily: Jaká byla tvá první reakce, že budeš hrát upírku ?
Nikki: Stephenie Meyer vytvořila nový druh upírů ve svých knihách. Nemáme špičaté zuby, nekape nám z pusy krev, nespíme v rakvích.. Nikdy mě nenapadlo, že bych byla jako Tom Cruise v Interview s upírem, protože tohle je úplně jiné téma. Během tří týdnů, kdy jsme nacvičovali, jsme měli kurzy, jak se v naší roli chovat, něco jako pohybové kurzy. Nevím, kolik toho bylo užitečné ve filmu, ale pro naši mysl to bylo každopádně dobré.

Obecné informace- Emmet

1. února 2009 v 13:50 | Potterofilka |  Emmet Cullen
Celé jméno: Emmett McCarty Cullen
Věk: Navždy 20
Stav: Upír
Datum narození: 1915
Přeměna na upíra: 1935
Původně pochází z: Tennessee
Nadání: Všichni upíři jsou nadpřirozeně silní. Ale Emmett je ze všech nejsilnější. V lidské podobě byl velmi bojovný, silný a odvážný- po přeměně se mu jeho síla ještě více znásobila.
Popis vzhledu:
Má podsaditou a svalnatou postavu. Je velice velký, svojí hmostostí by se vyrovnal vzpěrači. Má kudrnaté vlasy a velmi zlý, ale přesto sympatický obličej.
Popis povahy:
Má svůj vlastní smysl pro humor, ze všech patálií dovede vykouzlit vtip. Libuje si v sarkasmu a smíchu. Miluje svou ženu Rosalii, které by snesl modré z nebe, kdyby chtěla... Pro její potěšení se spolu několikrát vzali. Je velmi hrdý na svojí totožnost upíra a neskutečnou sílu, moc rád se pere, vede ruční potyčky a vyvolává konflikty, protože přirozeně vždy vyhraje. Vždy, když se blíží nějaké nebezpečí, s přehnanou ochotou se bije a užívá si válek.
Osobní historie: V roce 1935 Emmett byl na lovu v horách Tennessee, když byl napaden medvědem. Byl velmi blízko smrti, ale Rosalieho našla a odnesla ho ke Carlisleovi, aby ho zachránila. Emmett popisuje tu událost jako zachránění andělem, který ho potom odnesl k Bohu. Jakmile se bolest vytratila, Rosalie a Carlisle mu vysvětlili situaci, a k jejich překvapení, celá upírská záležitost ho nezneklidnila. Jeho vlastními slovy:" Ale pokud Carlisle a Rosalie, můj anděl, byli upíři, jak hrozné by to mohlo být?" Zpočátku měl problémy s pravidly a při několika příležitostech ochutnal lidskou krev.
Oženil se s Rosalie, a oženil se s ní několikrát pro efekt. Emmett udělá cokoliv, aby učinil Rosalii šťastnou, a jelikož Rosalie má ráda šťastnou pozornost a chystá se předvádět, mají svatbu za každé uplynutí několika let. Častokrát on a Rosalie žijí odděleně od ostatních jako novomanželský pár.
Jeho láska: Rosalie Hale