Druhý krátký život Bree Tannerové - Konečně tady!

4. srpna 2010 v 11:36 | Potterofilka |  Stephenie Meyer
potterofilka.blog.cz
Když jsem si prohlížela filmového průvodce Zatmění, jedna stránka byla věnovaná té dlouho očekávané knize a pokračování ságy Stmívání z pohledu Bree, kočovné a divoké upírky z armády novorozených. Řekla jsem si: "Ach, kéž by to už vyšlo i u nás." a pak jsem sklouzla pohledem na plakát, který hlásal "KONEČNĚ JE TADY! NOVELA OD AUTORKY TWILIGHT!" Nemohla jsem tomu uvěřit! Jak je možné, že jsem o tom nevěděla? Že o tom nikde nebyla ani zmínka a žádní fanoušci z toho nedělali žádné fópa? Vždyť je to přece naše STMÍVÁNÍ!
300,- za 200 stran je opravdu přemrštěných, ale kdybyste hledali na internetu, našli byste jí i za zlevněných 179 Kč. Sama nevím, jestli si jí budu pořizovat, ale rozhodně se o to pokusím! :)

Velmi očekávaná novela doplňující ságu Stmívání, kterou Stephenie Meyerová napsala na popud mnoha otázek týkajících se postavy novorozené upírky Bree Tannerová, která se objevuje ve třetím díle ságy (Zatmění), podává pohled na události v životě novorozeného upíra z druhé strany, než je pohled Belly. Kniha vyjde před premiérou Zatmění, aby se fanoušci mohli seznámit s Bree a jejím životem dříve než jej uvidí ve filmu.


Autorka o své knize:

Pro mě samou je vydání této novely překvapením. Nikdy jsem totiž nezamýšlela publikovat tento příběh jako samostatnou knihu. Začala jsem ho tvořit již dávno - ještě předtím, než vyšlo Stmívaní. V té době jsem dělala úpravy na knize Zatmění a ponořena do mého upírského světa jsem často přemýšlela o novorozených upírech. Představovala jsem si jejich stránku příběhu a postupně jsem začala psát o posledních dnech dějové linie z perspektivy Bree. O tom, jaké je to být čerstvě zrozeným.
pokračování v článku


K příběhu jsem se z plezíru vracela v přestávkách mezi editováním ostatních románů ságy Stmívaní. Později, když vznikl koncept knihy Twilight Saga: The Official Guide (oficiální průvodce ságou), pomyslela jsem si, že by to mohlo být vhodné místo pro zařazení příběhu Bree. Její vyprávění je hezkým doplněním Zatmění. Objasňuje mnohé věci, o kterých Bella nevěděla. Proto jsem se rozhodla zápisky oprášit a dokončit pro uveřejnění v Průvodci.

Ve stejném čase přišel text vhod pro filmovou verzi Zatmění. Melissa (Rosenbergová, scenáristka) mě zahrnula otázkami o tom, co přesně se událo v Seattlu, jak si počínala Victorie, jaký byl Riley a tak dále. Ukázala jsem ji, co jsem do té doby napsala a později jsem odevzdala dokončený text režisérovi Davidovi Sladeovi. David požádal Xaviera, Bryce a Jodelle (představitelé Rileyho, Victorie a Bree), aby si to také přečetli, takže všichni herci měli ještě před spuštěním kamer bohaté podklady pro své filmové postavy. Byla jsem moc ráda, že se do filmu dostane i tenhle aspekt příběhu a těšila jsem se na jeho publikování v Průvodci.

Nakonec se však ukázalo, že můj "krátký příběh" by měl v tlačené podobě téměř 200 stran. Byl příliš dlouhý na to, aby se vešel do Průvodce - pokud z toho neměl vzniknout svazek těžký jako oxfordský slovník. Tenkrát za mnou přišel můj vydavatel s nápadem vydat příběh Bree jako samostatnou knihu. Jednou z největších výhod bylo, že by vyšla dříve než film, díky čemu by se lidé seznámili s Bree ještě před návštěvou kina. To mi zavonělo a rozhodli jsme se tuto myšlenku zrealizovat...

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Fleur Fleur | Web | 4. srpna 2010 v 16:47 | Reagovat

Nevědělas, že to bude vydaný i v čr? ... no už je to tu nějakou dobu. Tesco a globus si to vystavili hned u dveří na několik regálů, kde tě to uhodí do očí jakmile tam přijdeš ... sstojí to něco přes dvě stovky ... 300 to určitě neni.
Už jsem jí držela v ruce a je to kinha akorát do ruky. Pevná černá lesklá vazba. Moc dobře se na to kouká :-) ale nekoupila jsem si jí :D ... stáhla jsem si jí a mam dojem, že tu knihu některé blogy dokonce přepisují :D

2 Madeleine Flowers Madeleine Flowers | Web | 16. srpna 2010 v 19:50 | Reagovat

:) Už jsem ji četla... skvělý.

3 Vlčák Vlčák | 7. října 2010 v 21:16 | Reagovat

Já jsem si na knihu počkala a půjčila v knihovně. Jako dost luxusní, jsem ji měla do dvou dnů přečtenou.. ale moc se mi líbila..mazec

4 Giacobbe Giacobbe | E-mail | Web | 15. listopadu 2011 v 19:56 | Reagovat

very good:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama